Jak zdarma zabezpečit svůj web?

Rostoucí dostupnost internetu vede ke stále vyššímu tlaku na samotné zabezpečení. Mělo by tedy být v zájmu každého provozovatele internetových stránek, aby měl svůj web co možná nejlépe zabezpečen. Níže si přiblížíme několik možností, které téma zabezpečení přináší…

Zabezpečení pomocí DNSSEC

Tato technologie znemožňuje podvodníkům a hackerům, aby Vás nasměroval na jeho podvodnou stránku bez Vašeho vědomí. Důležitost tohoto zabezpečení potvrzuje i státní správa, která nařídila, že všechny www stránky a domény jimi držené musí mít toto zabezpečení. V rámci vývoje webových stránek a internetových obchodů námi je toto zabezpečení samozřejmostí.

SSL certifikáty – HTTPS

Dnes už nedílnou součástí každého webu je také tento typ zabezpečení. Zabezpečení pomocí HTTPS, resp. SSL certifikátu zajišťuje, že komunikace mezi serverem, kde se web nachází a Vaším prohlížečem, je šifrovaná. To, že web tento certifikát má poznáte jednoduše tak, že v adresním řádku máte buď zelené políčko nebo zámeček, který je zamčený a po kliknutí na něj ukáže hlášku „Připojení je zabezpečené“.

V Gravema.cz samozřejmě dbáme na to, aby měl každý klient web správně zabezpečený a doporučujeme tak při každé tvorbě webových stránek a internetových obchodů to, aby si za něj zákazník připlatil.